Uniwersytet Śląski, Instytut Chemii
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

LOGO U?

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny organizowany przez Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego od początku był wspierany przez Centrum Kształcenia Akademickiego i liczne firmy branży chemicznej. Zapewnienie środków finansowych pozwala uatrakcyjnić nie tylko nagrody dla finalistów ale również organizacje i przebieg konkursu.


Sponsorzy XIV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego


LOGO SYNTHOS

Główny sponsor - Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. Firma dostarcza zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości.

Synthos S.A. jest firmą powstałą na bazie Firmy Chemicznej Dwory S.A. i Kaucuk a.s.


LOGO POLLENA

Katowickie Zakłady Chemii Gospodarczej Pollena - Savona Sp. z o.o. jest firmą z ponad 130 letnią tradycją.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat dzięki prężnej działalności, nastąpił znaczny rozwój firmy, prowadzono systematyczną modernizację parku maszynowego, pozwalającą na podnoszenie jakości wyrobów. To również lata zdobywania wiedzy, doświadczeń, doskonalenia technologii oraz wdrażania nowych wyrobów.

W chwili obecnej działalność przedsiębiorstwa obejmuje produkcję wyrobów chemii gospodarczej oraz wyrobów kosmetyczno-perfumeryjnych. Firma oferuje do sprzedaży ponad 150 wyrobów i jest największym krajowym producentem szamponów dla dorosłych i dla dzieci. Ponadto wyroby firmy to kosmetyki dla Pań i Panów oraz bardzo skuteczne wyroby chemii gospodarczej.


LOGO KRAINA KSIĄŻEK

Księgarnia Kraina Książek - obcojęzyczne publikacje, książki w języku angielskim, czeskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim.


LOGO PTCHEM

Celem Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest popieranie rozwoju nauk chemicznych i szerzenie wiedzy chemicznej wśród społeczeństwa. Dla ich osiągnięcia PTChem:

  • Organizuje posiedzenia i zjazdy naukowe chemików
  • Organizuje publiczne odczyty, wykłady i kursy naukowe
  • Wydaje własne czasopisma naukowe oraz inne publikacje związane z charakterem działalności Towarzystwa
  • Zakłada biblioteki i zbiory oraz prowadzi Muzeum imienia Marii Skłodowskiej-Curie
  • Organizuje zwiedzanie zakładów naukowych i przemysłowych
  • Sprawuje merytoryczną opiekę nad Olimpiadą Chemiczną i współpracuje z Kołami Naukowymi studentów-chemików
  • Przyznaje nagrody i inne wyróżnienia w dziedzinie chemii i jej zastosowań
  • Bierze udział w pracach i przedsięwzięciach podejmowanych przez instytucje i towarzystwa zarówno krajowe jak i zagraniczne, zmierzające do rozwoju nauk chemicznych
  • Udziela informacji z zakresu chemii - władzom państwowym i organizacjom społecznym - oraz opracowuje i wypowiada się w sprawach ważnych dla rozwoju nauk chemicznych i kształcenia w tej dziedzinie